Bieg Szarych Szeregów już w niedzielę

20.09.2021   Autor: Redakcja
955---450
Bieg pt. „Kryptonim Szare Szeregi” już najbliższą niedzielę 26 września.  Bieg pamięci Młodych Bohaterów organizowany w 8 lokalizacjach w Polsce jednocześnie także po raz pierwszy w Pile. 

Bieg "Kryptonim Szare Szeregi" - przebiegać będzie trasą na Płotki, a start  będzie przy restauracji Stolarnia. 

Start biegu : 26.09.2021 godz. 9:39
Dystans:
1939 m - bieg POKOLENIOWY do przebycia zarówno przez biegaczy i chodziarzy, bez limitu wieku
9390 m - bieg GŁÓWNY, od 16 roku życia

- Organizując to wydarzenie chcemy przypomnieć i przybliżyć dzieciom i dorosłym heroiczne poświęcenie „Młodych Bohaterów”. Poprzez wydarzenie sportowe pragniemy upamiętnić postaci i wydarzenia , które miały istotne znaczenie dla polskiej tożsamości. Pamięć o tych, którzy mieli odwagę, by pokazać swoją niezłomność. Młodzi Bohaterowie – harcerze Szarych Szeregów wykazali się wyjątkowo patriotyczną postawą za którą wielokrotnie zapłacili najwyższą cenę. Przed, po i w trakcie wydarzenia przybliżymy historię i postaci Szarych Szeregów - mówi Mariusz Kozera, organizator biegu.
Wciąż można zapisywać się na ten bieg. Wystarczy wejść na TĘ STRONĘ i wypełnić ankietę. Opłata startowa wynosi 39 zł, w tym jest profesjonalny pomiar czasu, pakiet startowy, woda i patriotyczna koszulka "RED IS BAD" nawiązująca do Szarych Szeregów. Każdy kto ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal. 

Biuro zawodów w restauracji Stolarnia, na jej terenie będą wiaty, gdzie na uczestników biegu czekać będzie grochówka. Jest to projekt wspierany przez Ministerstwo Kultury, Lasy Państwowe oraz lokalne samorządy. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group