Czas składek w szkole. Co obejmuje ubezpieczenie ucznia?

17.09.2021   Autor: News4Media
939---469
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rodzice wykupują ubezpieczenie szkolne dla swoich pociech. Co obejmuje taka polisa i czy opłacenie składki w placówce oświatowej jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie szkolne NNW
Ubezpieczenie szkolne od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci i młodzieży to ochrona dla ucznia nie tylko podczas nauki. Polisa działa zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. Dodatkowo ważna jest nie tylko w okresie roku szkolnego, ale także podczas ferii zimowych, przerw świątecznych czy wakacji. Zawierana jest zwykle na okres 12 miesięcy. Rodzice proszeni są o uiszczenie składki w szkole zazwyczaj na pierwszym zebraniu. Warto pamiętać, że nie jest to jednak obowiązkowe. Każdy opiekun może zrezygnować z ubezpieczenia grupowego proponowanego przez placówkę szkolną i zdecydować się na znalezienie odpowiedniej oferty samemu.

Co obejmuje?
Taka polisa to zabezpieczenie zdrowia i życia dziecka. Zapewnia wypłacenie świadczeń w razie śmierci, wypadku, urazów, złamań czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Podstawowe pakiety nie obejmują zazwyczaj pokrycia leczenia chorób, np. nowotworów. Podejmując decyzję o wyborze odpowiedniej oferty należy więc szczegółowo przeanalizować jej zakres i warunki. Przede wszystkim sprawdzić czy i jakie odszkodowanie towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci środki w razie pobytu dziecka w szpitalu. Z reguły pieniądze przyznawane są dopiero po 3. dniu w placówce medycznej. W wariantach rozszerzonych ubezpieczeń NNW można za to znaleźć dodatkowe opcje np. zwrot kosztów w przypadku przechodzenia antybiotykoterapii, a nawet ubezpieczenie przed hejtem w sieci, obejmujące pomoc prawnika czy specjalisty IT.
Jak uzyskać odszkodowanie?
O odszkodowanie z polisy (zarówno tej wykupionej w szkole, jak i wybranej przez nas samych) zgłosić się należy bezpośrednio do firmy ubezpieczeniowej, z którą zawarta została umowa. Formularz szkody w niektórych przypadkach można wypełnić przez internet, natomiast są także przypadki, w których ubezpieczyciele wymagają złożenia takich dokumentów w oddziale bądź wysłania pocztą. W formularzu należy zawrzeć wszystkie informacje na temat zdarzenia, tj.:
    • datę, okoliczności i przebieg zdarzenia,
    • dane osoby zgłaszającej,
    • numer polisy,
    • dane poszkodowanego,
    • informacje na temat następstw wypadku i przebiegu leczenia.

fot.: iStock

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group