Nowe otwarcie pilskiej siatkówki

04.09.2021   Autor: Mateusz Manthai
---
Nowe rozdanie w pilskim sporcie. Po kilkunastu latach wraca seniorska siatkówka w męskim wydaniu. W piątek zaprezentowano skład drugoligowego Stalpro Jokera Powiat Pilski.  

Do miasta wraca męska siatkówka na poziomie centralnym. W rozwoju nowego klubu pomóc ma pilskie liceum mistrzostwa sportowego. To właśnie jego wychowankowie mają być sukcesywnie włączani do kadry pierwszego zespołu.  
 
- Cieszę się bardzo, że na takim pięknym obiekcie moja drużyna będzie mogła walczyć o I ligę. Czy to się uda w tym roku, czy za rok, tego nie wiemy, ale na pewno sportowo i organizacyjnie jesteśmy na to przygotowani - zapewnia Daniel Pliński, trener Stalpro Joker Powiat Pilski oraz były reprezentant Polski.
 
Tym bardziej, że w składzie pilskiej drużyny znajdują się zawodnicy z obyciem na parkietach wyższych lig. O sile zespołu powinni stanowić Maciej Kordysz, Marcin Bachmatiuk, Sebastian Draczyński czy były reprezentant Polski – Marcin Wika.  
Mam nadzieję, że razem z chłopakami stworzymy znakomitą drużynę, stworzymy kolektyw, co przełoży się na wyniki. Postaramy się zawalczyć o awans do I ligi.  

Zanim jednak wystartują rozgrywki ligowe już w ten weekend można drużynę Stalpro Joker Powiat Pilski zobaczyć w akcji. W hali sportowej przy ulicy Pola trwa właśnie towarzyski turniej, w którym występuje zespół gospodarzy, a także reprezentacja Polski do lat 21 oraz pierwszoligowe drużyny z Głogowa i Wrześni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group