"Niezależność" Na Górze - nowy teledysk

30.08.2021   Autor: Redakcja
665---110
Stowarzyszenie Na Górze kończy realizację projektu o nazwie "Niezależność" dofinansowanego przez miasto Piłę. Jest to kontynuacja usamodzielniania dwóch członków zespołu Na Górze.

Wokalista oraz perkusista zespołu w październiku ubiegłego roku otrzymali mieszkanie od Urzędu Miasta w Pile. Miasto wspierało ich już wcześniej w ramach przedsięwzięcia "Samo - dzielność", również prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Górze.

- W trakcie realizacji aktualnego projektu odbył się warsztat gospodarstwa domowego. Oprócz tego, grupa Na Górze stworzyła piosenkę pt. "Niekontrolowany", do której teledysk zrobili studenci Studia Teatralno - Aktorskiego STA w Poznaniu oraz ich wykładowca, Rafał Jerzak. Teledysk składa się z wybranych scen filmu, który nakręcili oni w czasie zajęć akademickich. Do nich dokręcone zostały ujęcia z zespołem Na Górze - tłumaczy Wojciech Retz, lider zespołu Na Górze. 


- W działaniach, które prowadzi Stowarzyszenie Na Górze najważniejsze jest wykorzystanie potencjału twórczego poszczególnych osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. To bowiem, że Adam (wokalista grupy Na Górze) i Robert (perkusista) świetnie funkcjonują na polu artystycznym, spotyka się z uznaniem mieszkańcami ich najbliższego otoczenia oraz szerszego środowiska, co bardzo ułatwia integrację. Dzięki nim, wszyscy zauważamy, że osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności mogą być interesującymi, wartościowymi, aktywnymi i pełnymi pasji ludźmi - dodaje lider zespołu. 

fot. Katarzyna Olter 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group