5 września startuje Półmaraton Signify

29.08.2021   Autor: Magdalena Lach
---424

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa, bo 30. edycja półmaratonu Signify. 5 września ulicami Piły pobiegnie ponad 2 tys. biegaczy. W związku z trwającą pandemią impreza będzie znacznie różniła się od poprzednich.

- Będzie duża różnica, mimo, że jest to jubileusz. Przede wszystkim mniej ludzi wystartuje w tym półmaratonie, te wszystkie restrykcje będą powodować, że będziemy musieli zachowywać odstępy. Z dodatkowych atrakcji musimy zrezygnować - mówi Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu Signify

I tak nie będzie chociażby biegu dla dzieci, a na starcie półmaratonu nie pojawią się biegacze z Afryki. Zawodnicy po przekroczeniu linii mety sami będą zakładali sobie medale na szyje. To tylko część z działań, jakie podjęli organizatorzy z uwagi na zagrożenie epidemiczne. Mimo obostrzeń i limitów, podjęto decyzję o organizacji biegu. Ostatecznie, na 30. Półmaraton Signify zapisało się prawie 2 200 biegaczy, z czego 1 600 osób opłaciło już swój start. Limit niezaszczepionych to 500 osób. Największą grupę zawodników stanowią mieszkańcy Piły - 233 osoby.

Trasa licząca 21 km biegnie ulicami Piły, które na czas trwania rywalizacji będą zamknięte, dlatego warto już dziś przygotować się na utrudnienia w ruchu. Start półmaratonu w niedzielę 5 września o godzinie 11:00.

Cały bieg będzie transmitowany na antenie Telewizji ASTA.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group