Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Startuje Justyna Franieczek

24.08.2021   Autor: Magdalena Lach
---943

We wtorek rozpoczęły się Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Polskę reprezentować będzie 89 sportowców, w tym reprezentantka naszego regionu - Justyna Franieczek z Piły. Paralekkoatletka powalczy w biegu na 400 m. 


-Myślę, że jeżeli połamałaby ten rekord życiowy, na co jest przygotowana mentalnie i fizycznie, ma ogromne szanse, żeby w tej strefie medalowej być, no ale celem jej jest jednak finał i tego się musimy trzymać - powiedział dr Kamil Całek, szef sztabu Justyny Franieczek. 
 

Debiutująca na Igrzyskach Paraolimpijskich Justyna Franieczek jest w Japonii od 13 sierpnia, w poniedziałek zamieszkała w wiosce olimpijskiej. Cały czas intensywnie przygotowuje się do startu. Jej bieg eliminacyjny odbędzie się w poniedziałek 30 sierpnia. Zawodniczka pilskiej Gwardii wystąpi w paraolimpiadzie ze względu na wrodzoną niepełnosprawność intelektualną oraz nabytą ruchową. W 2011 roku uczestniczyła w tragicznym wypadku samochodowym, w którym doznała poważnego uszczerbku na zdrowiu. Dzięki determinacji i systematycznej pracy udało jej się pokonać skutki tamtego zdarzenia. Paralekkoatletka wygrała też walkę z chorobą nowotworową. Jest tegoroczną mistrzynią świata w biegu na 400 m i w sztafecie 4x100 m. Dwa złote medale zdobyła podczas mistrzostw świata Virtus 2021. Za jej występ w Tokio będziemy trzymać kciuki.   

fot. facebook/JustynaFranieczek

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group