Tragiczna seria wypadków na torach

21.08.2021   Autor: Mateusz Manthai
---221
Chwila nieuwagi może spowodować konsekwencje na całe życie. Te słowa potwierdza wypadek, do którego doszło w środowy wieczór w Pile. Pociąg potrącił dziewczynkę, która doznała poważnych obrażeń ciała. 
 
- W środę po godzinie 20 na oznakowanym przejeździe kolejowym przy ulicy Fabrycznej w Pile doszło do potrącenia 14-letniej dziewczynki przez przejeżdżający tamtą trasą pociąg towarowy. Poszkodowana dziewczynka w bardzo ciężkim stanie trafiła do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Wstępne informacje w tej sprawie wskazują na to, że dziewczynka wtargnęła na przejazd wprost pod nadjeżdżający pociąg. Maszynista składu, który wyruszył ze stacji Piła Główna w kierunku Bydgoszczy, został już przesłuchany, a badanie wykazało, że podczas swojej pracy był trzeźwy. Dalsze okoliczności tej sprawy i przede wszystkim przyczyny tego zdarzenia są wyjaśniane przez pilskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pile - mówi st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji.  
 
 
Według informacji przekazanych przez policjantów, dziewczynkę przetransportowano śmigłowcem do kliniki w Poznaniu. 14-latka ma m.in. ciężkie obrażenia głowy. Amputowano jej prawą rękę. To nie pierwszy tego typu wypadek w ostatnim czasie. Kilka dni wcześniej na torowisku przy ulicy Krzywej doszło do podobnej sytuacji. Mężczyzna, który przeprowadzał przez tory rower, został potrącony przez pociąg relacji Słupsk-Wrocław. 87-latek zginął na miejscu. Według danych PKP PLK, od początku roku doszło do 102 wypadków z udziałem pieszych w niedozwolonych miejscach. Zginęło 79 osób. Zarówno sami kolejarze jak i inne służby apelują o uwagę i ostrożność podczas przechodzenia przez tory kolejowe. “Posłuchaj głosu rozsądku “- proszą autorzy spotu publikowanego na stronie bezpieczny-przejazd.pl

fot. KPP w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group