„Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” – hasłem tegorocznego Święta Wojska Polskiego

11.08.2021   Autor: Redakcja
310---207
Uroczystości, pikniki, pokazy, prezentacja sprzętu wojskowego, oraz możliwość rozmowy z rekruterami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 14 i 15. sierpnia to okazja, by przyjść na pikniki militarne i świętować kolejną rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920. 

Święto Wojska Polskiego to idealny moment, żeby spotkać się z żołnierzami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i dowiedzieć się, jak wygląda służba w WOT oraz jakie warunki należy spełnić, by zostać terytorialsem. W miasteczkach mundurowych do dyspozycji będą rekruterzy. To żołnierze - ochotnicy, którzy pełnią służbę co najmniej rok. Każdy, kto rozważa służbę wojskową w WOT, może skorzystać z ich doświadczenia. Na co dzień biorą udział w szkoleniach wojskowych i są przygotowani do udzielenia wyczerpujących informacji na temat życia w armii. Rekruterzy pomogą również w przejściu całej procedury (w tym w wypełnieniu dokumentów) prowadzącej wprost do koszar.
W sobotę, mieszkańcy Piły i okolic mogą rezerwować sobie czas między godziną 11 a 17. Warto wtedy udać się na stadion przy Okrzei, gdzie zostanie rozbudowane miasteczko mundurowe. Na miejscu czekać będą m.in. żołnierze 122 batalionu lekkiej piechoty z Dolaszewa, którzy zaprezentują sprzęt, jaki mają na wyposażeniu Wojska Obrony Terytorialnej. W Pile świętować będą również żołnierze szczecińskiej 12 Brygady Zmechanizowanej, 100. batalionu łączności z Wałcza, US Army, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

opr. ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska 
fot. DWOT

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group