72 mln zł na halę sportową w wałeckim COS-ie

05.08.2021   Autor: Magdalena Lach
604---53
Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa wielofunkcyjnej hali w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Decyzję o przekazaniu środków na ten cel przekazał w środę Wałczu wicepremier Piotr Gliński. 

- Podjęliśmy decyzję o budowie hali wielofunkcyjnej, 72 mln zł. Z tej hali będą mogli korzystać sportowcy różnych dziedzin, z różnych dyscyplin sportu. Jest to hala potrzebna - zapewnia prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. 

W nowej hali będą mogli trenować sportowcy z 12 dyscyplin, m. in. Siatkarze, piłkarze czy lekkoatleci. Ci ostatni będą mieć do dyspozycji m. In. 200-metrową bieżnię okrężną, 60-metrową bieżnię prostą oraz rozbieg do skoku w dal.  


Budynek stanie na terenie starych kortów tenisowych. Przyda się sportowcom szczególnie zimą, gdy warunki pogodowe nie pozwalają na treningi na zewnątrz.  

Jest już wybrany wykonawca inwestycji, a hala ma być gotowa w połowie 2023 roku. Wcześniej, w latach 2016-2021 ośrodek w Wałczu otrzymał łącznie 40 mln zł dofinansowania. Za tę kwotę wykonano wiele mniejszych inwestycji, w tym m. in. remont torów regatowych czy stołówki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group