Kończy się jedna z największych inwestycji w Złotowie

30.07.2021   Autor: Magdalena Lach
663---443
Do końca roku zmodernizowana zostanie oczyszczalnia ścieków oraz wymienione będą ponad stuletnie rurociągi w mieście. Nowe obiekty i urządzenia pozwolą na zachowanie najlepszej jakości wody. 

- Chodzi o to, aby jak najbardziej polepszyć te parametry tego ścieku, tak aby polepszyć jakość wody rzeki Głomi, jak i również zwiększyć efektywność energetyczną. Chodzi o zgazowywanie naszych osadów tak, aby pozyskać biogaz - tłumaczy Piotr Powiertowski, prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Złotowie. 

Inwestycja składa się z dwóch dużych kontraktów: modernizacji oczyszczalni ścieków oraz wymiany dużej części sieci wodno-kanalizacyjnej. Oba projekty są już na ukończeniu. Na terenie złotowskiej oczyszczalni ścieków powstał m. in. nowy reaktor oraz przykryto wstępne komory fermentacyjne, z których pozyskiwany będzie biogaz. Wszystko po to, aby polepszyć jakość ścieków, które trafiają do Głomi, a także zmniejszyć nieprzyjemne zapachy. 
Na terenie miasta dobiega również końca wymiana ponad 110-letnich rur. Ma to z kolei polepszyć jakość złotowskiej kranówki. Cała inwestycja kosztowała ponad 51 mln zł, z czego połowę pozyskano z Funduszu Spójności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group