Wraca ocieplenie

22.07.2021   Autor: Redakcja
559---121
Ostatnie dni pozwoliły nam na chwilę odpocząć od upałów i nawałnic. Spokojna pogoda bez wysokich temperatur nie utrzyma się jednak do końca lipca. Już w weekend czeka nas krótkotrwały wzrost temperatury, a w ostatnich dniach miesiąca nie ominą nas burze.

Na początku tego tygodnia mieliśmy do czynienia z ochłodzeniem związanym z napływającej z północno-zachodniej części Europy świeżej masie powietrza polarno-morskiego. To w jej wyniku na morzu Bałtyckim pojawiły się trąby wodne.

Cieplej zacznie się robić w okolicach weekendu. Nie będą to jednak długotrwałe i koszmarne upały, które teraz nawiedzają zachodnią i północną Europę, gdzie np. na Węgrzech notuje się nawet 40 stopni C. W naszej części regionu w piątek i sobotę pogoda będzie podobna do tej, z którą mieliśmy do czynienia w tym tygodniu. Dominować będzie umiarkowane zachmurzenie, a słupki na termometrach nie przekroczą 24 stopni C. 
W niedzielę możemy się spodziewać niewielkiego wzrostu temperatury, do 27 stopni. Silniej też powieje. Czeka nas również powrót tropikalnych nocy, czyli takich, w których w temperatura w nocy nie spada poniżej 20 stopni C. Z niedzieli na poniedziałek w regionie północnej Wielkopolski odnotujemy 21 stopni. 

Najcieplejszym dniem będzie poniedziałek. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia powinna wynieść 30 stopni C. Będzie też słonecznie. 

Przed nami wilgotny przełom miesięcy. W ostatnich dniach miesiąca nie ominą nas burze. Na przeważającym obszarze Polski będą to zjawiska lokalne.


źródło: fanipogody.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group