Asta Video Fest

Przy najczęściej uczęszczanej drodze w powiecie powstanie ścieżka rowerowa

21.07.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
---

W jedną stronę do pracy, w drugą rekreacyjnie – tak najczęściej podróżują rowerzyści drogą Drawsko - Krzyż - najczęściej uczęszczaną drogą kołową na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Teraz będzie bezpieczniej.  

- Krzyż jest miejscem, z którego bywa, że się dojeżdża do pracy, więc ludzie dojeżdżają tutaj samochodem, czy rowerem do Krzyża, żeby dojechać dalej pociągiem. Jest komunikacja. Drawsko jest pięknie uścieżkowioną gminą, więc mieszkańcy Krzyża też chętnie rowerem, czy na jakieś przebieżki udają się w tamtą stronę - powiedział burmistrz Krzyża Wielkopolskiego Rafał Sroka

  

Teraz nie jest to jednak zbyt bezpieczne. Droga położona jest na nasypie i nie posiada pobocza. Ścieżka rowerowa będzie miała 1600 m długości i 2,5 m szerokości, powstanie po lewej stronie drogi na poszerzonym specjalnie nasypie. Wykonawca został już wyłoniony w przetargu. Jest także promesa rządowego dofinansowania. Prace mają się rozpocząć jeszcze tego lata. Inwestorem jest powiat czarnkowsko-trzcianecki, do którego należy droga, wspólnie z gminami Krzyż i Drawsko w proporcjach 50:25:25.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group