Klucz do wybudzenia ze śpiączki

11.07.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
---1071
Stare, nieużywane klucze, z którymi do tej pory nie bardzo było wiadomo co zrobić, dziś mogą pomóc obudzić dzieci ze śpiączki. Pomóc mogą przede wszystkim czarnkowianie. 
 
Leży ich nieużywanych pewnie kilka w każdym domu. Już nawet nie pamiętamy od czego były. Teraz takie niepotrzebne klucze możemy wrzucić do skrzynki wystawionej w czarnkowskim urzędzie miasta i MOPS-ie, w której zbierane są na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo", a pieniądze z ich zezłomowania zasilą konto kliniki Budzik.  
 
 – Mam nadzieję, że grono osób dołączy jeszcze do naszej akcji i że będziemy mogli pomóc Fundacji Akogo i tym sposobem obudzimy niejedno dziecko - mówi Aldona Skibińska, kierownik czarnkowskiego MOPS-u.
 
Bo na tym właśnie polega działalność kliniki Budzik, w której wybudzają się ze śpiączki dzieci między innymi po wypadkach samochodowych. Żeby uzbierać kilogram kluczy, trzeba ich zebrać od 20 do 30, a za kilogram organizatorzy dostaną na złomie złotówkę. 
 
 – Niby to nie są pieniądze, ale jeżeli wszyscy razem się zbiorą, te kilkadziesiąt przedszkoli, hurtowni, deweloper. No i na tej zasadzie, co możemy, na konto fundacji się wpłaca - tłumaczy Przemysław Podsiadły, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych

Dlatego warto przejrzeć szuflady, kieszenie i zakamarki w poszukiwaniu starych, nieużywanych kluczy. Organizatorzy zachęcają do włączenia się w akcję także szkoły, przedszkola i deweloperów, którzy często przed oddaniem inwestycji, wymieniają zamki we wszystkich mieszkaniach. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group