Ciało leżało w piwnicy nawet dwa tygodnie

03.07.2021   Autor: Redakcja
1459---308
Trwa ustalanie tożsamości mężczyzny, którego ciało znaleziono w bloku przy ul. Tucholskiej w Pile. Zwłoki w stanie rozkład odkryto dopiero po tym, jak z piwnicy budynku zaczął wydobywać się odór. Policja nie wyklucza na tym etapie działania osób trzecich.  

Od pewnego czasu na klatce bloku pryz ul. Tucholskiej roznosił się nieprzyjemny zapach.  

- Naprawdę śmierdziało. Jak szłam do pracy wszystko otwierałam. Ja tyle czasu do piwnicy nie chodziłam ale nikt nie reagował - mówi jedna z mieszkanek bloku. 
 
W końcu jeden z lokatorów o coraz większym fetorze poinformował zarządcę budynku, który zgłosił to do MZGM. To pracownicy miejskiej spółki znaleźli ciało. 

- Na miejscu wraz z pracownikami zarządcy budynku, udali się do piwnicy i natknęli się na zwłoki, które leżały w piwnicy jednego z najemców naszego lokalu mieszkalnego - mówi Daniel Tomczyk, dyrektor MZGM w Pile.

Na miejsce wezwano policję. Ta zabezpieczyła ciało. Nie wiadomo jeszcze ile czasu tam leżało. Prawdopodobnie zostanie wykonana sekcja zwłok.  

- Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pile ustalają okoliczności i wyjaśniają szczegóły tego zdarzenia. Na chwilę obecną tożsamość mężczyzny nie została jeszcze potwierdzonasierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji    
Przy mężczyźnie nie znaleziono bowiem dokumentów. Wiadomo tylko, że od czasu do czasu tu pomieszkiwał bo klucz do piwnicy dał mu jeden z lokatorów bloku.  Bezdomny jak twierdzą mieszkańcy bywał agresywny i nadużywał alkoholu.  

- Kiedyś zwróciłyśmy mu z sąsiadka uwagę to tak dopadł do sąsiadki do bicia, tylko, że ja z tyłu byłam.  Nic się tu nie dało zrobić - dodaje mieszkanka bloku. 
 
Mimo zabrania ciała w piwnicy unosił się odór. Na miejscu pojawiła się firma sprzątająca.  
 
- Ta deratyzacja i dezynsekcja odbyła się zgodnie ze standardami przez specjalistyczna firmę. Proces jest zakończony - mówi Daniel Tomczyk, dyrektor MZGM w Pile.  
 
Po 48 godzinach mieszkańcy bloku będą mogli ponownie korzystać ze swoich piwnic.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group