Klaudia Adamek wicemistrzynią kraju

30.06.2021   Autor: Michał Kępiński
688---198
Klaudia Adamek wicemistrzynią kraju. Podczas odbywających się w Poznaniu lekkoatletycznych Mistrzostw Polski trenująca w Gwardii Piła sprinterka wywalczyła srebrny medal na 100 metrów poprawiając przy tym swój rekord życiowy.  

- Nie spodziewałam się aż tak udanych mistrzostw, nowy rekord życiowy 11.31 i drugie miejsce na Mistrzostwach Polski seniorów i zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dwie pierwsze zawodniczki z linii mety automatycznie mają awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio - mówi Klaudia Adamek, zawodniczka Gwardii Piła. 

Wiele więc wskazuje na to, że Klaudia Adamek pojedzie na Igrzyska Olimpijskie do Tokio i będzie reprezentować nasz kraj w sztafecie 4x100m. Dla pochodzącej z Zakrzewa sprinterki jest to spełnienie sportowych marzeń, ale także nowe doświadczenie, które ma zaprocentować w przyszłości. 


Zanim jednak Klaudia Adamek wystartuje w Tokio to już w środę wyjeżdża na obóz kadry narodowej gdzie będzie przygotowywać się do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się od 8 do 11 lipca w Talinie. Sprinterka Gwardii Piła także i na tej imprezie celuje w pozycje medalowe.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group