Wakacyjna zmiana rozkładu jazdy pociągów

14.06.2021   Autor: News4Media
1467---111
Od tego weekendu weszła w życie wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów. Na podróżnych czekają nowe trasy oraz dodatkowe przystanki. Sezonowa korekta uwzględnia modernizacje linii i stacji w całym kraju.

Nowe połączenia i powrót składów dalekobieżnych
Na podlaskiej trasie do Hajnówki, po 17 latach, do pociągów regionalnych dołączą składy dalekobieżne. Mieszkańcy Podlasia, Mazowsza i turyści z innych regionów zyskają codzienne bezpośrednie połączenia z Warszawy i Gdyni. Na południu Polski pociągi dalekobieżne dojadą także w Bieszczady, do stacji Uherce.

Składem dalekobieżnym dojedziemy także w Tatry. Do Zakopanego już od 26 czerwca wracają bezpośrednie połączenia kolejowe m.in. z Krakowa, Warszawy czy Gdyni. Do składów regionalnych będzie można wsiąść ze zmodernizowanych peronów w Suchej Beskidzkiej, Jordanowie, Rabie Wyżnej i Pyzówce.

Na Mazowszu od 28 czerwca zaplanowano bezpośrednie połączenia miedzy Radomiem, a Warszawą. Podróżujący na trasie do lub ze stolicy zyskają kolejne dodatkowe przystanki: Lesiów i Radom Stara Wola (nowy).

Na Pomorzu, po rewitalizacji linii, planowany jest powrót połączeń na trasie Malbork – Kwidzyn. W Kwidzynie, Gościszewie, Sztumskiej Wsi, Ryjewie, Brachlewie, Sztumie będą dostępne perony z dogodnym dostępem dla osób z niepełnosprawnościami.

Od 13 czerwca w woj. kujawsko-pomorskim rozpoczną się natomiast prace na trasie Toruń Wschodni – Chełmża, a zamiast pociągów pojadą zastępcze autobusy.
10 dodatkowych przystanków
Od 13 czerwca podróżni będą mogli wsiąść do pociągów z 10 nowych przystanków. W aglomeracji krakowskiej na trasie z Krakowa do Skawiny przygotowano „Kraków Opatkowice” i „Skawinę Jagielnię”. Mieszkańcy aglomeracji łódzkiej zyskują nowe przystanki: „Łódź Retkinia” i „Łódź Warszawska”. Dostęp do kolei w Olsztynie zwiększą zaś: „Olsztyn Likusy”, „Olsztyn Redykajny”, „Olsztyn Jezioro Ukiel”. Komunikację w mieście ułatwi również dodatkowy peron na przystanku „Olsztyn Śródmieście”. Na Opolszczyźnie pasażerowie połączeń regionalnych wsiądą do pociągów z nowych przystanków „Szydłów Centrum” i „Goszczowice” na trasie Opole - Nysa.

Krótsze podróże pociągami dalekobieżnymi 
W porównaniu z wakacjami w roku 2020, według zapewnień PKP, skrócą się czasy przejazdu na popularnych trasach. „Najszybszy pociąg dalekobieżny na trasie Wrocław – Poznań pojedzie w czasie 1 h 40 min, przed rokiem to 2 h 18 min. Podróż na trasie Warszawa – Lublin, w porównaniu z rokiem poprzednim skróci się o 23 min.” – czytamy w komunikacie PKP Intercity.

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 13 czerwca do 28 sierpnia.
 
opr. i grafika - PKP Intercity

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group