Pierwszy długi weekend z poluzowanymi obostrzeniami. Ciekawe imprezy w naszym regionie

02.06.2021   Autor: Redakcja
---1542
Luzowanie obostrzeń związanych z pandemią korzystnie oddziałuje na organizację imprez, koncertów i wydarzeń kulturalnych oraz sportowych. A przed nami dłuższy, bo czterodniowy weekend. Poniżej przedstawiamy kilka wydarzeń, które odbędą się w najbliższych dniach. 
 
Kino Koral w Pile zaprasza na pokaz jedenastu nagrodzonych filmów Grand Off.  Fani niezależnego kina mają okazję zobaczyć Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata 2020. Prezentowane filmy nagrodzono kategoriach m.in. za najlepszy scenariusz, najlepszą scenografię, fabułę i animację. Pokaz zaplanowany jest na 2 czerwca i rozpocznie się o godzinie 18:00. Koszt biletu to 5 zł.
 
W sobotę 5 czerwca o godzinie 15.00 na boisku przy Aquaparku w Pile odbędzie się Festiwal Baniek Mydlanych. Na odwiedzających czekać będzie darmowy płyn, konkursy z nagrodami, dmuchańce i eurobungee. Kolejną atrakcją tego dnia będzie Kolor Fest - Dzień Kolorów Holi. Festiwal rozpocznie się o godzinie 17:30. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
 
6 czerwca odbędzie się długo wyczekiwany koncert Queen Symfonicznie w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna. Artyści zagrają najpopularniejsze utwory brytyjskiego zespołu w symfonicznej aranżacji. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Pile. Bilety od 99 zł.
 
Z kolei w Czarnkowie 4-6 czerwca zaplanowane są Mini Dni Ziemi Czarnkowskiej. W programie m.in. turniej mini golfa dla dzieci, rodzinny rajd rowerowy, animacje ratownicze dla dzieci, prewencja kryminalna - Bezpieczne Wakacje. Wydarzeniu towarzyszyć będzie m.in. Festiwal Dobrego Jedzenia i Piwa, wystawa plenerowa oraz Drezyniarz’21 Parowozem do Czarnkowa. W niedzielę 6 czerwca o godz. 20.00 na Placu Wolności w Czarnkowie odbędzie się koncert poezji śpiewanej zespołu Czerwony Tulipan. 
 
Na Półwyspie Rybackim w Złotowie odbędzie się II Festiwal Smaków Food Trucków. Fani gastronomii, 5 i 6 czerwca w godzinach od 12.00 do 20.00, będą mieli okazję spróbować dań z różnych zakątków świata.
 
Pierwszy czerwcowy weekend to także okazja, by bardziej na sportowo spędzić czas. Na Placu Pocztowym w Trzciance 5 czerwca odbędą się zawody Ninja Wolf Race 2021. Uczestnicy zawodów będą mogli skorzystać z torów z wymagającymi przeszkodami oraz licznych atrakcji towarzyszących. Na uczestników czekają pamiątkowe medale. Początek imprezy o godzinie 11:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisu można dokonać poprzez stronę internetową oraz w dniu zawodów - godzinę przed rozpoczęciem imprezy. Koszt wpisowego to 40 zł.
 
Miłośnicy nauki, od piątku do niedzieli 4-6 czerwca, będą mieli okazję wziąć udział w Dniach Otwartych Lokalnego Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje" w Wałczu. W programie m.in. pokazy LEGO, pokazy chemiczne i fizyczne, podstawy programowania oraz zamki dmuchane. W tych dniach będzie można zakupić bilety na symulator lotu i jazdy. Wstęp jest bezpłatny.
fot. poglądowa pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group