"Odyseja" na pilskim dworcu

31.05.2021   Autor: Redakcja
---
Teatr Nowszy oraz Regionalne Centrum Kultury - Fabryka Emocji zapraszają na pokaz spektaklu ODYSEJA. Ten odbędzie się na pilskim dworcu 11 czerwca o godz. 18.00. Wydarzenie jest bezpłatne. 
 
-Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, to coraz rzadziej wyruszamy w podróż, która nie tylko jest przygodą, ale też ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś możemy polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza, że przekraczamy jakiekolwiek osobiste granice. Doświadczamy jedynie iluzji rytuału przejścia, którą chętnie wzmacniamy epicką relacją w mediach społecznościowych. Istotą podróży jest to, co po drodze. To otrząśnięcie się z młodzieńczych ideałów i odnalezienie sensu życia - swojej Itaki - napisali organizatorzy. 
 
Projekt Odyseja to nie tylko przywołanie motywu homerowskiej podróży Odyseusza. To także artystyczna droga od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka. Spojrzenie w świat, który "wyszedł z formy" rozbudzając w Hamlecie konieczność jego naprawy.
 
Widzowie zostaną zaproszeni do miejsca, gdzie podróż się rozpoczyna lub kończy. Na dworcu kolejowym - pomiędzy przyjazdami i odjazdami pociągów - będzie można wspólnie doświadczać wyprawy w różnych jej momentach: tuż przed "wyjazdu", w chwili zwątpienia oraz w procesie dojrzewania - rytualnej "śmierci do nowego życia". Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy na 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu. Darmowe wejściówki są dostępne pod adresem https://app.evenea.pl/event/ 871795-4. Ilość miejsc jest ograniczona. 
 
Choreografia: Tomasz Ciesielski w ścisłej współpracy z tancerzami
Taniec: Natalia 'Sarna' Kladziwa, Oscar Mafa, Paweł Urbanowicz
Muzyka: Sean Palmer, Kuba Pałys
Kostiumy: Damian Kretschmer
Produkcja: Joanna Stasina
fot. i źródło: RCK w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group