Asta Video Fest

Chora Aurelka pojedzie na terapię do USA

06.05.2021   Autor: Magdalena Lach
931---683
Milion 700 tys. zł. Tyle potrzebowała chora na glejaka Aurelia Mączkowska z Mirosławca na leczenie w Stanach Zjednoczonych. Sumę udało się zebrać w sobotę, 1 maja. Pomogły zbiórki, licytacje, kiermasze oraz relacje telewizyjne.

- Udało się w tym dniu uzbierać te 100 procent, które były tak wyczekiwane. Nikt się nie spodziewał. My ze łzami w oczach to przyjęliśmy. Z wdzięcznością, ale ze łzami w oczach, że się udało - mówi Joanna Mączkowska, mama Aurelii. 

W pierwszomajowy wieczór zbiórka dla Aurelki na siepomaga.pl osiągnęła stuprocentowy poziom. Zebrana kwota, czyli ponad 1,5 miliona zł zostanie teraz wpłacona na konto kliniki w Nowym Jorku.

Pod koniec maja Aurelia będzie miała badania rezonansem. Od tych wyników zależeć będzie dalsze leczenie w stanach. Jeśli będą pomyślne to 13-latka wyleci do Ameryki w pierwszych tygodniach czerwca. Zbiórka na portalu siepomaga jednak trwa nadal, bo jeżeli terapia w stanach się powiedzie, to będą jej potrzebne leki. A te nie są tanie. Roczny koszt takiej terapii wynosi 150 tys. zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group