Wystawa „Przyroda powiatu pilskiego. Poznaję, szanuję, chronię” w VIVO! Piła

04.05.2021   Autor: Redakcja
766---373
Powiat pilski obejmuje jeden z najpiękniejszych obszarów północnej Wielkopolski. Teren bogaty jest w lasy, jeziora i rzeki, z malowniczą krajobrazowo Doliną Noteci, objętą obszarem chronionym Natura 2000. Tę malowniczość i bogactwo natury przedstawia wystawa „Przyroda powiatu pilskiego. Poznaję, szanuję, chronię”, którą w dniach 7-9 maja, będzie można podziwiać w galerii VIVO! w Pile.

Wystawa powstała w związku z kampanią edukacyjno-informacyjną projektu „Eko-Edukacja w powiecie pilskim - etap II”, realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Pile. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną niezwykłe ujęcia krajobrazów gmin powiatu pilskiego oraz rzadko spotykanych gatunków roślin i zwierząt.

- Za pośrednictwem wystawy „Przyroda powiatu pilskiego. Poznaję, szanuję, chronię” chcemy przede wszystkim przypomnieć jak ważna jest troska o naszą planetę oraz edukacja i kształtowanie prośrodowiskowych zachowań. To od nas przecież zależy, w jakiej formie nasz region zastaną kolejne pokolenia, i czy będą one kontynuować ideę szacunku i odpowiedzialności za swoje otoczenie. Galeria VIVO! Piła jest doskonałym miejscem do realizacji tego typu projektów, ponieważ każdego dnia przyciąga wielu odwiedzających. Mamy zatem nadzieję, że ta niezwykle istotna społecznie inicjatywa, dotrze do szerokiego grona odbiorców – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.
- Mamy ogromne szczęście, że możemy na co dzień mieszkać, pracować i przebywać w tak malowniczej części Polski. Niestety, w natłoku codziennych obowiązków często brakuje nam czasu, aby w pełni docenić naturalne bogactwo, które nas otacza. Ta wystawa stwarza właśnie okazję, aby choć na moment zatrzymać się i spojrzeć na doskonale znane nam miejsca, z zupełnie innej perspektywy, a także docenić piękno naszej małej ojczyzny – informuje Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła.

Wystawa „Przyroda powiatu pilskiego. Poznaję, szanuję, chronię” zostanie zaprezentowana w VIVO! w dniach 7-9 maja. Prace będą dostępne w części wspólnej obiektu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group