Asta Video Fest

Oskar jest już po operacji. Nadal potrzebuje pomocy

03.05.2021   Autor: Artur Maras
1132---
Wracamy do historii 18-letniego Oskara Sutkiewicza z Piły. Chłopak ma już wszczepiony specjalny stymulator. Nadal jednak potrzebne są pieniądze na dalsze leczenie i wizyty u specjalistów oraz spłatę ogromnego zadłużenia mieszkania.
 
Ponad miesiąc temu na naszej antenie pokazaliśmy historię Oskara Sutkiewicza z Piły. Chłopak cierpi na chorobę, która uszkadza jego nerwy. To z kolei powoduje ogromny ból. Nastolatek czekał na wszczepienie specjalnego stymulatora, który złagodziłby jego cierpienie. Operacja odbyła się kilka tygodni temu.
 
- Przede wszystkim nie odczuwam bólu tak często jak odczuwałem wcześniej. Miejscami nadal się zdarza jednak pozwala mi to normalnie zasnąć, normalnie funkcjonować - mówi Oskar Sutkiewicz.
 


W tym domu choruje nie tylko Oskar ale także jego brat i mama. Pieniądze ze skromnej pensji kobiety przeznaczane były na wizyty i dojazdy do specjalistów, a nie na bieżące opłaty. W ten sposób zadłużenie ich komunalnego mieszkania urosło wraz z odsetkami do kwoty niemal... 50 tys. zł.
 
- Wszystko szło na leczenie. Stałej pracy nie mogłam podjąć, bo kto będzie mnie zwalniał trzy razy w tygodniu z pracy, aby móc jechać z synem. Starałam się robić coś dorywczo żeby ich utrzymać ale koszty podróży i dojazdu są niebagatelne - tłumaczy Beata Sutkiewicz, mama Oskara.
 
Znajomi rodziny utworzyli dla nich zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Z zaplanowanych 46 tys. zł udało się uzbierać blisko 12 tys. Kobieta dzięki temu spłaciła częściowo swoje zadłużenie w MZGM. Pozostałą część długo rozłożono kobiecie na raty.
 
- Nas obliguje tutaj prawo i dyscyplina finansowa i tutaj wszystkie te elementy muszą być w ramach prawnych. Natomiast tak jak powiedziałem, wszyscy otrzymują pomoc tylko muszą tutaj przyjść i z nami rozmawiać - podkreśla Daniel Tomczyk, dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Pile. 
 
Aktualne zadłużenie to 36 tys. zł. Rodzina nie ma takich pieniędzy. Pomóc jej można nadal poprzez portal zrzutka.pl. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group