Jaka będzie tegoroczna majówka?

01.05.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
1279---18
W świadomości większości z nas to czas wyjazdów i tak zwanej inauguracji sezonu jeśli chodzi o rozrywki plenerowe. Jak będzie wyglądała majówka nie tylko podczas pandemii, ale i w strugach deszczu?
 
Choć niebo się chmurzy, mieszkańcy regionu jeszcze mają nadzieję. Nadzieję na majówkę...

- Do lasu gdzieś, nad jezioro zobaczyć. Planuję wyjechać do ZOO, ale nie wiem, czy się uda. Może przyjedzie córka z wnuczką i z zięciem, a poza tym kijki nad naszą Notecią. Przepiękny teren. Może jakiś rower jak będzie pogoda. I może jak będzie pogoda, jakiś grill na działce - mówią mieszkańcy. Bo wygląda na to, że działka i grillowanie to jedyne, co pozostało większości z nas. Jak widać przed mięsnym kolejka. A tak bardzo chciałoby się gdzieś wyjechać...

Fajnie by było, ale niestety nie da rady w tym roku. Nie ma szans - ubolewa mieszkanka Czarnkowa.

A „sprawców” tej sytuacji wydaje się być dwóch pandemia i pogoda.
Najgorsza będzie w niedzielę z tego względu, że niż przez nasz kraj będzie przechodził. Praktycznie druga część niedzieli do wieczora, a nawet nocy z niedzieli na poniedziałek będzie na pewno deszczowa. Im dalej na wschód, tym tego deszczu spadnie więcej - tłumaczy Marek Brzeziński, synoptyk TV.

W poniedziałek choć ma być już ładniej, to i tak najprawdopodobniej pojawią się opady. Wiele placówek przygotowało z tej okazji atrakcje on-line, a już od 4 maja wszyscy spragnieni kontaktów z kulturą będą mogli już odwiedzić muzea i galerie osobiście. Podwoje otwiera m.in. Muzeum Ziemi Czarnkowskiej, które zaprasza zwiedzających na wystawę poświęcona sylwetce Stanisława Staszica.

Co robił, czym się zajmował, co go interesowało, jakie uprawiał polityczne rzeczy? Co pisał? Bo to nie tylko „Przestrogi dla Polski” - przypomina Elżbieta Gajda, kierownik Muzeum Ziemi Czarnkowskiej.

Przestrogą dla kierowców zaś niech będą zapowiadane przez policję kontrole na drogach, bo jak się okazuje pomimo pandemii i kiepskiej pogody kto żyw ruszył nad morze. Dziś na drodze krajowej nr 11 w Jastrowiu już po południu tworzyły się gigantyczne korki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group