Asta Video Fest

Wyszukiwarka grobów na czarnkowskim cmentarzu

23.04.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
503---237

Wskaże numer kwatery, jej lokalizację na cmentarzu, a także fotografię poszukiwanego grobu – to możliwości, jakie daje wyszukiwarka grobów na czarnkowskim cmentarzu komunalnym.

5 tysięcy grobów, 6 800 osób w nich pochowanych. Szukanie mogiły przez osobę, która na czarnkowski cmentarz trafia po raz pierwszy lub po latach, może być nie lada wyzwaniem, ale do takich odwiedzin można się przygotować. Właśnie pojawiła się wyszukiwarka internetowa.


Pod adresem cmentarnik.net/czarnkow dostępna jest baza grobów Cmentarza Komunalnego w Czarnkowie. Znajdziemy tu takie informacje jak numer kwatery poszukiwanego grobu, jego lokalizację na mapie nekropolii, a także fotografie mogiły. Jest to system praktykowany w wielu miastach.
Gonimy współczesność, ale przede wszystkich chcieliśmy wyjść naprzeciw ludziom, żeby umożliwić im odszukanie swoich bliskich, bo rodziny rozjechały się po Polsce, nie każdy jest stąd. Miejscowi wiedzą, ale zamiejscowi nie wiedzą i to może dużo ułatwić - Waldemar Fertykowski, prezes MZK w CzarnkowieNa stronie wyszukiwarki dostępne są także bieżące nekrologi. A wkrótce przy bramie pojawi się tablica z planem cmentarza. Wszelkie błędy w danych dotyczących osób pochowanych na Cmentarzy Komunalnym w Czarnkowie należy zgłaszać w biurze administracji.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group