Asta Video Fest

Okradli staruszkę metodą na "hydraulika"

22.04.2021   Autor: Redakcja
478---52
Okradli staruszkę metodą na "hydraulika". Młoda kobieta i mężczyzna poinformowali, kobietę, że w jej mieszkaniu prawdopodobnie pękła rura i woda zalewa piwnicę budynku. Pod pozorem sprawdzenia szczelności rur złodzieje okradli mieszkanie. 

Do kradzieży doszło we wtorek w Złotowie. Sprawcy poinformowali seniorkę, że muszą sprawdzić odpływy i piony wodne w bloku, ponieważ doszło do awarii i woda zalewa piwnicę budynku.

- Podczas tej wizyty poproszono seniorkę by usiadła na krześle i lała wodę do brodzika prysznicowego co rzekomo miało pozwolić na ustalenie wycieku. Dodatkowo w tym samym czasie mężczyzna rozmową odwracał uwagę domownika, zaś kobieta plądrowała mieszkanie. Poszkodowana w wyniku działania sprawców mieszkanka Złotowa straciła na szczęście nieznaczną kwotę pieniędzy - informuje podkom. Maciej Forecki, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 

Policja ustala sprawców kradzieży. 
- Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych osób, wykorzystując najczęściej zaufanie i dobre serce tych ludzi. Bardzo często pukają do drzwi seniorów pod różnymi pretekstami, np.: z prośbą o wodę czy coś do jedzenia, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych bądź też podając się za pracownika ZUS-u, siostrę PCK, hydraulika lub przedstawiciela fundacji czy stowarzyszenia. Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę, okradają domowników z oszczędności i dobytku całego życia - ostrzega policjant. 

Jeśli cokolwiek budzi w nas niepokój lub wątpliwości co do tożsamości przedstawiających się osób, które pod różnym pretekstem chcą wejść do naszego domu, natychmiast informujmy policję.

fot. KPP Złotów 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group