W Wielkopolsce przedłużone wszystkie obostrzenia

21.04.2021   Autor: Redakcja
730---53
W Wielkopolsce utrzymane obostrzenia sanitarne. W zachodniopomorskim już rozluźnienie. Ale nie we wszystkich dziedzinach życia. 

- Przedłużamy dotychczasowe zasady bezpieczeństwa obiekty kultu religijnego, czyli jedna osoba na 20m2, a także w sklepach. Nadal będą zamknięte centra handlowe i wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane - poinformował Adam Niedzielski, minister zdrowia. 

Dotychczasowe obostrzenia obowiązują bez zmian w województwach, gdzie średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczyła 35, czyli śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie. 

Od poniedziałku 26kwietnia będzie można otworzyć salony fryzjerskie i kosmetyczne w 11 województwach: małopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubuskim, pomorskim, lubelskim, a także w warmińsko-mazurskim, podkarpackim i podlaskim. 
- Analizując sytuację staramy patrzeć się na regiony, gdzie sytuacja jest zróżnicowana. We wszystkich województwach spadła liczba zakażeń o niespełna jedną trzecią. Liczba nowych zakażeń maleje. Poprawia się sytuacja w szpitalnictwie. Widzimy również wyraźny spadek zlecanych badań przez lekarzy POZ. Ale cały czas poziom zakażeń i hospitalizacji utrzymuje się na wysokim poziomie - mówi minister zdrowia. 

Także od poniedziałku wprowadzono możliwość nauki hybrydowej w klasach 1-3 w 11 województwach: małopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubuskim, pomorskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim oraz w podkarpackim i podlaskim. 

Minister zdrowia zapowiedział również przywrócenie branży gastronomicznej i hotelarskiej w maju.

fot. Kancelaria Premiera 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group