Co piąty mieszkaniec Piły przyznał się do szkody komunikacyjnej

08.04.2021   Autor: Redakcja
901---40
20,7% zmotoryzowanych mieszkańców Piły przy zakupie polisy przez Internet przyznało się do spowodowania szkody komunikacyjnej. Najbardziej szkodowy model auta to Opel Astra. Z kolei średni wiek kierowcy, który spowodował szkodę to 34 lata, a auta 11 lat. 

Portal rankomat.pl przygotował ranking, który zawiera informacje dotyczące szkodowości deklarowanej przez kierowców w 84. miastach Polski (powyżej 50 tys. mieszkańców). Piła uplasowała się na 63. miejscu razem z Jelenią Górą. W województwie wielkopolskim Piła nie zajęła najgorszego miejsca, choć mniej szkodowych kierowców było w Ostrowie Wielkopolskim (19,6%) oraz Gnieźnie (17,4%). Najwyższy wynik uzyskał Poznań (22,2%). W skali kraju najwięcej kierowców zadeklarowało co najmniej jedną szkodę w Rudzie Śląskiej (26,1%).

W Pile statystycznym szkodowym kierowcą jest 34-latek, który ma w swoim garażu Opla Astrę (rocznik 2010). W Pile za OC płaci się średnio 594 zł. Jednak kierowcy, którzy spowodowali w ostatnim roku co najmniej jedną szkodę musieli przeznaczyć na polisę 850 zł.
Kierowcy z Piły musieli wydać na polisę OC 594 zł. Było to mniej od średniej ogólnopolskiej o 78 zł. Mieszkańcy Piły mieli także niższą składkę od średniej województwa wielkopolskiego (642 zł). W samym województwie najtaniej płacili mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego (591 zł) i Gniezna (579 zł), a najwięcej Poznania (807 zł). Biorąc pod uwagę cały kraj najwięcej zaoszczędzić mogli mielczanie (505 zł), a najmniej wrocławianie (918 zł).

Towarzystwa ubezpieczeniowe kalkulując ryzyko wystąpienia kolizji biorą pod uwagę nie tylko dane kierowcy i jego pojazdu, ale także miejsce jego zamieszkania. Każde miasto jest inaczej oceniane przez ubezpieczycieli ze względu na sieć dróg, liczbę ich użytkowników czy czas spędzany przez nich w trasie. W związku z tym kierowcy z Wrocławia, Warszawy i Gdańska płacą więcej za OC niż np. mieszkańcy Piły – mówi  Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży serwisu rankomat.pl.

opr. rankomat.pl
fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group