Kaczory miastem? Wojewoda jest za

02.04.2021   Autor: Redakcja
---95
Wojewoda wielkopolski zarekomendował pozytywnie do ministra spraw wewnętrznych i administracji wniosek rady gminy o nadania statusu miasta miejscowości Kaczory. Prawa miejskie nadawane są przez premiera w drodze rozporządzenia Rady Ministrów.
 
- Mam nadzieję, że zmiana statusu miejscowości przyczyni się do dalszego rozwoju, który będzie służył wszystkim mieszkańcom gminy – mówi wojewoda Michał Zieliński.
 
Gmina Kaczory składa się z 12 wsi sołeckich, którą zamieszkuje blisko 8 tys. osób. W samej wsi Kaczory mieszka 2 tys. 878 osób. Jak twierdzi wojewoda, Kaczory stanowią główny ośrodek gminy, a działalność rolnicza na terenie wsi zanika. Mieszkańcy znajdują zatrudnienie w różnych gałęziach gospodarki – w większości poza rolnictwem - w gminie Kaczory, Chodzieży, Pile.
-Mimo, że Kaczory są wsią sołecką, posiadają wszystkie cechy ośrodka miejskiego, a dzięki staraniom mieszkańców i władz samorządowych miejscowość utrzymuje charakter centrum społeczno-gospodarczego gminy - informuje wojewoda. 
 
W sprawie zmiany statusu gminy przeprowadzono konsultacje. Blisko 70 proc. mieszkańców gminy, które wzięły udział  w konsultacjach opowiedziało się za nadaniem miejscowości Kaczory statusu miasta. Więcej w tej sprawie pisaliśmy TUTAJ

fot. kaczory.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group