Od 20 marca narodowy lockdown

17.03.2021   Autor: Redakcja
791---253
Od 20 marca do 9 kwietnia ponowny lockdown. Ograniczenia, jakie dotąd obowiązywały w czterech województwach zostaną rozszerzone na cały kraj. To oznacza m.in. powrót najmłodszych dzieci do nauki zdalnej. 

Dzieci klas 1-3 znów od 20 marca będą się uczyć zdalnie. Minister zdrowia poprosił o ograniczanie przemieszczania się pomiędzy miastami, a także namawia pracodawców o wprowadzenie pracy zdalnej. 

Na powrót zostają zamknięte hotele, poza wyjazdami służbowymi. Ograniczone będzie też działanie galerii handlowych, kin, muzeów, teatrów i innych obiektów kulturalnych, a także sportowych w tym basenów, saun i solariów. Czynne będą, tak jak do tej pory, przedszkola i żłobki oraz kościoły.

- Trzecia fala przyspiesza - mówił dziś minister zdrowia. - Wydano polecenie wojewodom dotyczące przygotowania łóżek covidowych w szpitalach. Pandemia się nadal rozwija i nie widać, by to w jakikolwiek sposób hamowało. Brytyjska mutacja dominuje - dodawał Adam Niedzielski. 
Tylko dziś zanotowano ponad 25 tysięcy nowych przypadków zakażeń koronawirusem w kraju. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformował tymczasem o skali szczepień przeciwko covid-19. 

- Przekroczyliśmy liczbę 3 milionów osób zaszczepionych 1 dawką przeciwko COVID-19. Tym samym cel, o którym mówiliśmy od wielu miesięcy, udało się zrealizować kilkanaście dni przed końcem marca. Wyrazy szacunku dla wszystkich osób oraz instytucji zaangażowanych w NPS! - napisał na Twitterze Michał Dworczyk. 

fot. Krystian Maj, KPRM 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group