„Nakręć się na RAP” to połączenie profilaktyki antynarkotykowej i rapu

09.03.2021   Autor: Magdalena Lach
1247---398
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chwiramie nakręcili się na rap. Nagrali teledysk rapując o szkodliwości zażywania dopalaczy i zrobili to najlepiej w swoim województwie wygrywając konkurs organizowany przez zachodniopomorski sanepid.

Konkurs „Nakręć się na RAP” to połączenie profilaktyki z zamiłowaniem do konkretnego gatunku muzyki - rapu. I w tym najlepiej czuje się 14-letni Maciej - wokalista i autor tekstu. Napisane słów do utworu zajęło mu raptem kilka dni, bo jak sam podkreśla, hip-hop towarzyszy mu od dawna. 

- Ogólnie to się wszystko zaczęło od tego, że raz na przerwie w szkole tak sobie “pofristajlowałem” i niektórym się to spodobało. I dostałem informację, że jest taki konkurs i się trochę zagłębiłem w ten temat, zacząłem zauważać, że wychodzą mi rymy - mówi Maciej Zaborowski, autor tekstu, uczeń VII klasy DP w Chwiramie. 

Bo kto powiedział, że nie można rapować o szkodliwości dopalaczy? Uczniowie z Chwiramu w oryginalny, a co najważniejsze trafiający do młodego pokolenia, sposób przestawili swoje zdanie na temat używania nowych narkotyków.  - Jestem świadoma, że nie wolno brać narkotyków i cieszę się, że możemy to przekazać innym i mam nadzieję, że to dotrze do innych, że nie wolno tego brać, że nie warto psuć sobie zdrowia - dodaje Zofia Długołęcka, uczennica VII klasy SP w Chwiramie. 
Do tekstu Maćka dołożono bit, układ taneczny pozostały uczniów, a wszystko zgrabnie nagrane i zmontowane dało teledysk. Ten znalazł uznanie jury i okazał się najlepszym w województwie.

  - Całe to widowisko, całe to show, które stworzone zostało dzięki uczniom, bo bez nich byśmy nie osiągnęli takiego sukcesu. Te czynniki właśnie wpłynęły m. in. na to, że zajęliśmy właśnie to miejsce - tłumaczy Justyna Municka, nauczycielka muzyki SP w Chwiramie. 

Czyli jednym słowem profilaktyka w nowoczesnym wydaniu.źródło: yt/Oświata Zdrowotna

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group