"Zanocuj w lesie" dla miłośników natury

01.03.2021   Autor: Mateusz Manthai
219---30
Miłośnicy natury i biwakowania będą mogli legalnie nocować w lesie. Właśnie rusza specjalny program Lasów Państwowych. W każdym z 429 nadleśnictw wyznaczono specjalne obszary pod obozowiska.

 - Przygotowaliśmy nową ofertę „Zanocuj w lesie”. Ta oferta jest poszerzona, o to że w leśnych kompleksach promocyjnych, które w sposób szczególny mają służyć społeczeństwu będzie można nocować. Pilotażowo sprawdzimy wykorzystanie kuchenek gazowych. Zobaczymy jak to zadziała dla bezpieczeństwa środowiska i korzystania z lasu - mówi Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych.
W specjalnie utworzonych strefach będzie można rozłożyć hamak, czy namiot. Wszystko tak, aby nie uszkodzić drzew i krzewów. Do lasu nie wjedziemy kamperem. W jednym miejscu biwakować może maksymalnie 9 osób, ale nie dłużej niż dwie noce z rzędu. Nocleg większej liczby surwiwalowców należy zgłosić mailowo na adres danego nadleśnictwa.
Po biwaku należy posprzątać swoje śmieci i zabrać je z lasu. Do tej pory Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile specjalny obszar pod obozowisko wyznaczyła w okolicach Wronek. Od 1 maja takie miejsca będą dostępne w każdym nadleśnictwie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group