16-latek chciał skoczyć z wieży telekomunikacyjnej

01.03.2021   Autor: Redakcja
384---394
16-latek chciał skoczyć z wieży telekomunikacyjnej. Negocjowali z nim policjanci z Lipki. Chłopak chciał popełnić samobójstwo. 

W niedzielę około godziny 3.35 dyżurny złotowskiej jednostki Policji otrzymał informację o młodym mężczyźnie, który wszedł na szczyt wieży telekomunikacyjnej. Chłopak zamierzał z niej skoczyć.
- Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci z miejscowego posterunku, którzy potwierdzili zgłoszenie. Gdy tylko dostrzegli mężczyznę stojącego na szczycie wieży, od razu zaczęli rozmawiać z desperatem. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, gdyż skok z takiej wysokości realnie zagrażał życiu nastolatka. Mundurowi za wszelką cenę chcieli nakłonić go do zejścia. Początkowo mężczyzna nie reagował na słowa policjantów i nie chciał prowadzić z nimi rozmowy. Jednak ostatecznie determinacja i opanowanie funkcjonariuszy przyniosły zamierzony efekt - relacjonuje podkom. Maciej Forecki, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 

16-letni mieszkaniec gminy Lipka ostatecznie zszedł z wieży. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.  Nastolatek trafił pod opiekę rodziców. O całej sytuacji powiadomiony został także sąd rodzinny.

fot. KPP Złotów 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group