Domowe szczepienia obłożnie chorych

26.02.2021   Autor: Artur Maras
831---192
Sześć nowych zespołów wyjazdowych będzie szczepić obłożnie chorych Wielkopolan przeciw COVID-19 w ich miejscu zamieszkania. Wspomogą one obecnie działające przy punktach szczepień. Kto może z nich skorzystać?

- Pacjent w pierwszej kolejności, który potrzebuje takiego szczepienia w domu, kontaktuje się ze swoim lekarzem rodzinnym i ten lekarz rodzinny on zatwierdza zasadność takiego szczepienia w domu, czyli lekarz rodzinny, który zna pacjenta, wie że jest to pacjent leżący, obłożnie chory, który nie jest w stanie opuścić domu, taki lekarz stwierdza zasadność szczepienia w domu i zgłasza ten fakt do punktu wyjazdowego i punkt wyjazdowy kontaktuje się z pacjentem - tłumaczy Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik NFZ w Poznaniu. 

Wyjazdowe punkty są dodatkowym wsparciem dla populacyjnych punktów szczepień, które zgłaszając się do Narodowego Programu Szczepień potwierdziły, że są gotowe do mobilnego szczepienia pacjentów w domach. Mobilne zespoły pojadą do osób, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu. To tak zwani pacjenci leżący. Dla osób z niepełnosprawnościami lub wykluczonymi komunikacyjnie przygotowany jest transport samorządowy, organizowany przez władze lokalne.

Szacuje się, że w Wielkopolsce z zespołów wyjazdowych może skorzystać około 3 tysięcy pacjentów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group