Wychowanek MOSiR-u Piła z profesjonalnym kontraktem w Pogoni Szczecin

24.02.2021   Autor: Redakcja
---1337

Wychowanek MOSiR-u Piła (obecnie Akademii KP MOSiR Piła) podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt piłkarski. Dziewiętnastolatek związał się z Pogonią Szczecin do czerwca 2024 roku - informuje oficjalna strona klubu. 
 

Wychowanek MOSiR-u Piła do Pogoni trafił na początku ubiegłego sezonu z Błękitnych Wronki. W trzynastu spotkaniach Centralnej Ligi Juniorów U18 sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców, czym zwrócił na siebie uwagę trenera Pawła Ozgi. Wraz z początkiem obecnych rozgrywek dziewiętnastolatek trafił do drugiego zespołu, w którym szybko stał się jednym z fundamentów i najlepszych strzelców. Jesień zakończył z ośmioma trafieniami, potwierdzając tym samym swoją regularność i skuteczność strzelecką. Dobra dyspozycja młodego zawodnika została zauważona przez włodarzy Dumy Pomorza, którzy postanowili związać się z zawodnikiem profesjonalnym kontraktem.


To przyjemne uczucie być profesjonalnym zawodnikiem. Dostałem dzisiaj pozytywnego kopa do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Dla mnie to bardzo miła niespodzianka, bo nie sądziłem, że ten moment przyjdzie tak szybko. Bez wątpienia spełniłem dzisiaj jedno ze swoich marzeń – mówi cytowany na oficjalnej stronie internetowej Pogoni Kacper Zaborski.


Wiosną na dziewiętnastoletniego napastnika czekają kolejne wyzwania. Jego bramki przydadzą się bowiem zarówno walczącym o mistrzostwo Polski juniorom starszym, jak również zawodnikom drugiego zespołu, którzy spoglądają w kierunku grupy mistrzowskiej III ligi. – Jestem od tego, żeby strzelać bramki. Czy to na poziomie III ligi, czy w zespole U18 – gdzie tylko będę potrzebny, tam będę starał się pomagać zespołowi swoimi trafieniami. Zespołowo celujemy w górną ósemkę III ligi oraz mistrzostwo Polski w kategorii U18. A indywidualnie chciałbym do swojego dorobku dołożyć jeszcze przynajmniej 10 bramek – tłumaczy Kacper Zaborski.


Jeśli dziewiętnastolatek zrealizuje postawione przed sobą cele i potwierdzi dobrą dyspozycję strzelecką, letnie przygotowania może rozpocząć z I zespołem Pogoni. Chociaż żadne sygnały ze sztabu trenera Kosty Runjaica jeszcze się nie pojawiły, to młody napastnik cały czas znajduje się pod ich wnikliwą obserwacją. – Na razie nie myślę o tym, co będzie za pół roku czy za rok. Skupiam się przede wszystkim na pracy, którą mam do wykonania tu i teraz. Na wszystko przyjdzie czas – podsumowuje wychowanek MOSiR-u Piła.

opr. i fot. Pogoń Szczecin

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group