Boją się, że uszkodzony słup się przewróci

18.02.2021   Autor: Mateusz Manthai
745---352
Przekrzywiona lampa w centrum Margonina straszy mieszkańców. Boją się, że słup się przewróci i twierdzą, że uszkodzenie to wina złego oznakowania objazdów związanych z budową nowego ronda.

Uszkodzona lampa stoi tuż przy kościele parafialnym w Margoninie. Słup odchylony jest o kilkanaście stopni i taj sytuacja trwa od kilku dni. Codziennie przechodzą tamtędy dziesiątki osób – do sklepu, czy na przystanek autobusowy. Boją się o swoje zdrowie i życie.Winowajcą jest prawdopodobnie kierowca samochodu ciężarowego, który ze względu na zmianę organizacji ruchu w centrum związaną z budową ronda pomylił drogę i musiał zawrócić. Kierowcy przejeżdżający przez Margonin, pomimo oznakowania często wjeżdżają w ślepy zaułek przy ulicy Kościelnej. Burmistrz Margonina i właściciel lampy nie widzą niebezpieczeństwa. 

- Ona nie stwarza żadnego zagrożenia dla ludzi w tej chwili. Uważam, że to jest mało istotna rzecz. Gmina Margonin nie jest właścicielem lampy. Lampa należy do spółki ENEA Oświetlenie. Nasze służby zgłaszały, że lampa jest wykrzywiona - zapewnia Janusz Piechocki, burmistrz Margonina. 
Burmistrz twierdzi, że gdyby kierowcy zwracali większą uwagę na znaki, nie byłoby żadnego problemu. Jak ustaliliśmy, lampa rzeczywiście należy do wspomnianej spółki.

- Słup należy do naszej spółki. Otrzymaliśmy zgłoszenie o jego uszkodzeniu zarówno od pogotowia energetycznego, jak i gminy Margonin. Nasi pracownicy dokonali wizji lokalnej i stwierdzono, że jego stan nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców - tłumaczy Elżbieta Darol-Matuszewska, rzecznik spółki ENEA Oświetlenie. 

Problem przechylonego słupa ma zniknąć niebawem. Jak zapewnia rzeczniczka spółki ENEA Oświetlenie, lampa zostanie wymieniona, gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group