Wariant S11 wybrany

06.02.2021   Autor: Magdalena Lach
---
Trzeci wariant S11 na trasie z Piły do Szczecinka rekomenduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Taka decyzja zapadła po konsultacjach z mieszkańcami wszystkich gmin, przez które przebiegać ma S11.
 
- Ten wariant trzeci powstał po konsultacji z mieszkańcami i na ich prośbę. Przeanalizowaliśmy ankiety i oni wskazali w tych ankietach, że właśnie w takiej formie widzieliby tę drogę S11 - mówi Alina Cieślak, rzecznik poznańskiego oddziału Dróg Krajowych i Autostrad.
 
Ponad półtora roku po zakończeniu konsultacji z mieszkańcami GDDKiA zarekomendowała trzeci wariant przebiegu S11. Został on opracowany w wyniku połączenia dwóch pierwszych wariantów z uwzględnieniem uwag mieszkańców. Wybrana opcja ma długość 59 km, zaczyna się obwodnicą Szczecinka, a kończy planowanym węzłem „Piła Północ”. Ostateczna decyzja o umiejscowieniu przyszłej drogi ekspresowej należy do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Wszystkie trzy warianty na odcinku Jastrowie – Piła przebiegają przez obszar Natura 2000. GDDKiA spodziewa się otrzymać decyzję środowiskową na początku przyszłego roku. Przetarg ma zostać ogłoszony w 2024 roku, a pierwsze samochody pojadą tą drogą w 2027 roku.
Przeczytaj więcej o: s11, GDDKiA, pila, szczecinek, trasa s11, warianty s11,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group