Remont Szkoły Policji. Zobaczcie jak mieszkają i uczą się policjanci

14.01.2021   Autor: Redakcja
855---69
Remont Szkoły Policji w Pile pod nadzorem konserwatora zabytków. Prace modernizacyjne rozpoczęły się w ubiegłym roku i finansowane są z programu modernizacji służb mundurowych na lata 2017 – 2020.

Oczyszczono elewację budynku ze starej farby i tym samym przywrócono szkole pierwotny wygląd. 

- Warta uwagi jest sama metoda czyszczenia. Nazywana metodą „gumki” powstała we Francji. Jest całkowicie sucha i bezinwazyjna i polega na powolnym ścieraniu nawarstwień przez specjalnie przygotowane ścierniwa (pudry mineralne/roślinne). Całość prac realizowana jest zgodnie z wytycznymi i pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków - tłumaczy asp. Magdalena Pałys, specjalista Wydziału Prezydialnego Szkoły Policji w Pile. 

Wyremontowano także klatkę schodową oraz trzy skrzydła budynku głównego, w tym część mieszkalną dla słuchaczy. Dawne sale zostały zaadoptowane na dwuosobowe pokoje z łazienką o standardzie akademickim. Wyremontowano też pomieszczenia biurowe i sale dydaktyczne. 

- Przestronne, jasne pomieszczenia zostały wyposażone w niezbędne sprzęty – projektory multimedialne, tablice, wygodne krzesła oraz klimatyzację, a sale komputerowe posiadają specjalistyczny sprzęt do realizacji zajęć z zakresu informatyki i łączności policyjnej. Polepszenie warunków zakwaterowania oraz modernizacja sal dydaktycznych zdecydowanie podniesie komfort pobytu słuchaczy w naszej szkole - podkreśla asp. Magdalena Pałys. 

Remont się jeszcze nie zakończył. Pod koniec ubiegłego roku ruszyły prace w kolejnych częściach budynku głównego Szkoły Policji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group