W Szpitalu Specjalistycznym w Pile brakuje lekarzy

12.01.2021   Autor: Michał Kępiński
475---104
Największy problem jest z skompletowaniem dyżurów w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Czy oznacza to, że pacjenci odejdą z kwitkiem?

- Problem będzie dopóki się lekarze nie pojawią. Ktoś musi wykonywać oprócz tych czynności jeszcze inne czynności. Lekarze nie chcą pracować w nocy, nie ma chętnych - tłumaczy Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile. 

Dlatego szpital realizację świadczeń w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej chciał zlecić zewnętrznemu podmiotowi. Umowa miała obowiązywać od 1 stycznia na trzy lata. Miała, bo do konkursu nikt się nie zgłosił. Placówka przedłużyła termin składania ofert do 29 stycznia.
Szpital szuka także lekarzy do obsadzenia dyżurów na prawie wszystkich oddziałach. Postępowanie konkursowe, także w większości zakończyło się fiaskiem. Na wiele oddziałów nikt się nie zgłosił, a w innych przypadkach ofert odrzucono ze względu na cenę oferowanych świadczeń.

Czy to oznacza, że zagrożone jest funkcjonowanie placówki? Dyrektor szpitala uspokaja, że sytuacja jest pod kontrolą i trwają dalsze rozmowy z lekarzami i pielęgniarkami. Czy zakończą się one sukcesem, powinniśmy dowiedzieć się za kilka dni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group