Drogówka zatrzymała kilka praw jazdy za prędkość

12.01.2021   Autor: Redakcja
627---97
Trzech amatorów szybkiej jazdy w terenie zabudowanym na krajowej „dziesiątce” zatrzymali wczoraj policjanci z Wałcza. Kierowcom tym, funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Na 10 kierowców policjanci nałożyli grzywnę za przekroczenie dozwolonej prędkości i w jednym przypadku za nieprawidłowe wyprzedzanie. 

- Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu i brawura to w dalszym ciągu najczęstsze przyczyny wypadków - przypomina asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji. 

W Tucznie policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu wałeckiego, który prowadził samochód osobowy pod wpływem narkotyków. Młody kierowca został zatrzymany.
- Według prowadzonych w kraju badań sprawcami aż ¼wypadków pod wpływem alkoholu są kierowcy w wieku 18 do 24 lat. Siadając za kierownicą pojazdu, jesteśmy zobowiązania do bezwzględnego przestrzegania przepisów prawa. Łamiąc przepisy, musimy liczyć się z surowymi konsekwencjami i stanowczością służb mundurowych na drodze - dodaje policjantka.

Ponad 30 proc. wypadków na drodze jest z udziałem pieszych. Stąd apel policji o noszenie elementów odblaskowych nawet w terenie zabudowanym. 

fot. KPP Wałcz 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group