Zmarł Bogusław Chmiel - pilski poeta

08.01.2021   Autor: Redakcja
731---74
Zmarł Bogusław Chmiel - pilski poeta. Miał 73 lata. O jego śmierci poinformowała biblioteka publiczna w Pile. 

- Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogusława Chmiela, pilskiego poety. Ostatnie pożegnanie odbędzie się 11 stycznia (poniedziałek) o godzinie 11.00 w Kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile (osiedle Górne). Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia i głębokiego żalu - czytamy na Facebooku pilskiej biblioteki. 

Bogusław Chmiel pochodził z Krzyża Wielkopolskiego. Był inżynierem elektrykiem. Zadebiutował jako poeta w 2002 roku, ale jego przygoda z poezją zaczęła się ponad pięćdziesiąt lat temu.
- Pierwsze wiersze szły do szuflady, a szuflada do pieca. Kiedy zrozumiałem, że poezja jest moją największą pasją, wtedy zacząłem traktować ją poważnie. I tak co roku powstaje nowy tomik. W każdym jest około stu utworów - czytamy na stronie Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Jest autorem m.in. tomików wierszy "Gdy morze cicho szumiało", "Zatrzymane chwile", "Piękno pamięcią malowane", "Nadnoteckie krajobrazy", "Świat moich śladów". Jego wiersze publikowane były w Gazecie Kujawskiej, "Twórcach Regionu", czy w miesięczniku literackim Akant.

fot. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group