Asta Video Fest

Mississippi odpłynie z miasta. Jest wyrok sądu

17.12.2020   Autor: Artur Maras
1010---98
Goodbye Mississippi? Barka stojąca na Gwdzie prawdopodobnie zniknie z miasta. Sąd Rejonowy w Pile zdecydował, że obiekt usuną Wody Polskie.

Barka na dobre wrosła już w pilski krajobraz, jednak obiekt od lat popada w coraz większą ruinę.

- Porozbijana, śmieci się wkoło zbierają, po co to ma tu stać i szpecić. Nikt z tego nie korzysta, rozwalone wszystko, dziurawe, brzydko wygląda trochę straszy,  ale kiedyś to było piękne - mówią pilanie. 

Urok dawno miniony. Właściciel obiektu, który kupił go przed kilkoma laty, roztaczał plany co do jego odrestaurowania. W środku miała powstać kawiarnia oraz restauracja. Przez kilka lat nie zmieniło się tu jednak nic. W marcu barka zerwała się z cumy. Interweniowali strażacy.

Zarządca rzeki, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, w związku z brakiem wniosku o użytkowanie terenu, na którym stoi łódź skierował do sądu wniosek o eksmisję barki. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile z końca listopada, RZGW został upoważniony do usunięcia obiektu.

- My musimy poznać stan techniczny barki oraz ewentualne ograniczenia wynikające z jej stanu, z jej gabarytów i dopiero wtedy będzie możliwe podjęcie jej dalszych działań, a ich efektem będzie wyłonienie w drodze przetargu firmy, która wyciągnie nam tę barkę z rzeki i przewiezie do miejsca jej składowania. Również jako Wody Polskie, będziemy dochodzić od właściciela barki zwrotu kosztów całego przedsięwzięcia - tłumaczy Edyta Rynkiewicz, rzecznik prasowy RZGW w Bydgoszczy. 

A taka usługa może słono kosztować obecnego właściciela obiektu. Na tym etapie trudno mówić o konkretnym terminie usunięcia barki Mississippi z Gwdy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group