Będą w tym roku wigilie miejskie i jarmarki świąteczne?

16.12.2020   Autor: Mateusz Manthai
1205---216
Coraz bliżej święta. Ten czas kojarzy nam się m.in z koncertami kolęd, jarmarkowymi straganami i zapachem grzanego wina. Teraz, z powodu pandemii, wiele bożonarodzeniowych wydarzeń zostało odwołanych, bądź odbędą się w innej formule.

Nie odbędzie się m.in. największy w regionie, pilski jarmark bożonarodzeniowy. Mieszkańcy będą mieli jednak okazję, by choć trochę poczuć świąteczną atmosferę. W niedzielę, 20 grudnia przy restauracji Molino odbędzie się akcja dzielenia dobrem. 

- Podzielimy się tradycyjnie posiłkiem z tymi wszystkimi, którzy przychodzili każdego roku pod namiot. Nie chcemy, by w tym roku pozostali bez niczego - zapewnia Adam Janicki, właściciel restauracji Molino. 

A w menu bożonarodzeniowe rarytasy: pieczone jabłka, pierogi i barszcz. Będą one wydawane na wynos. Całość uświetni występ Dawida Krzyka.
Ograniczenia także w Chodzieży… pierwszy raz od 12 lat nie będzie spotkania wigilijnego pod hasłem „Święta razem”. W zamian mieszkańcy będą mogli obejrzeć świąteczny koncert on-line z Chodzieskiego Domu Kultury.

- Niestety w Chodzieży, ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa wszystkie imprezy miejskie, większe i mniejsze spotkania wigilijne zostały odwołane - tłumaczy Paulina Panek z Urzędu Miejskiego w Chodzieży. 


Także w Wałczu przedświąteczny czas będzie upływał inaczej niż zwykle.

- Instytucje kultury zostały po prostu zamknięte do 27 grudnia. Nie mamy żadnej możliwości organizowania imprez, czy zgromadzeń ze spotkaniami na żywo. Ostatnie, co udało nam się zrobić to ubieranie choinki 6 grudnia - przyznaje Maciej Łukaszewicz, dyrektor Wałeckiego Domu Kultury.  

Z kolei w Czarnkowie inny niż zwykle charakter będzie miała tradycyjna akcja „Urodzaj na dziewczynki z zapałkami”. W tym roku wolontariuszki z charakterystycznymi koszami nie wyjdą na ulice. W najbliższy weekend odbędzie się natomiast wigilijny kiermasz. Na placu Wolności będzie można kupić rękodzieło, czy świąteczne ozdoby.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group