Zakupy online coraz bardziej popularne

29.11.2020   Autor: Mateusz Manthai
945---117
Zakupy on-line zyskują na popularności. Wszystko przez koronawirusa. Obostrzenia ograniczające handel spowodowały wzrost internetowej sprzedaży.Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Listopad i grudzień to czas wzmożonej aktywności konsumentów. W tym roku jednak klienci nie szturmują sklepów. Zakupy przeniosły się do sieci.

- Nie trzeba wychodzić z domu. Jest wygoda.
- Przez internet. Wygodne, możliwość wyboru.
- Zdecydowanie wolę robić zakupy w stacjonarnych sklepach
 - mówią pilanie.

Jak informuje Izba Gospodarki Elektronicznej, w tym roku na zakupy w sklepie stacjonarnym zdecydowało się 27 proc. klientów. 73 proc. w świąteczne prezenty zaopatrzy się w internecie. Duży odsetek zamawiających to osoby, które wcześniej nie korzystały z zakupów on-line.

- To są ci nowi klienci, którzy przyszli do e-commerce z handlu tradycyjnego. Naszym zdaniem ci ludzie już zostaną w znacznej części, bo poznali jak łatwo i wygodnie można zamówić rzeczy w internecie - prognozuje Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPostu.
Koniec roku to także intensywny czas dla branży kurierskiej. Ta do zamówieniowego szczytu przygotowywała się cały rok. Firmy doręczycielskie zatrudniają nowych pracowników, aby zdążyć z dostarczaniem paczek, nie tylko do domów. Wielu klientów korzysta też z darmowej dostawy „Paczka w Ruchu”.
Generalnie przychodzi co najmniej 30 paczek dziennie, albo więcej. My też przyjmujemy co najmniej tyle samo. Takie rozwiązanie dosyć dobrze się przyjęło - mówi Paweł, sprzedawca w kiosku Ruchu.

Rynek sprzedaży internetowej w Polsce rośnie. Każdego roku branża notowała 20-procentowy wzrost. Ten jednak ma być rekordowy. Analitycy spodziewają się 30-procentowych przyrostów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group