Czarnków-Wągrowiec coraz bliżej

29.11.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
577---346
Kolejny etap zaliczony. O jeden krok bliżej do reaktywacji trasy kolejowej z Czarnkowa do Wągrowca. Murem za tym projektem stoją nie tylko samorządowcy, cieszy się on także poparciem na poziomie parlamentu.

 – Ona jest oczekiwana przez mieszkańców. Na przykładzie chociażby Wągrowca widać, że nawet jeśli prognozy ekspertów nie wskazują na to, że jakaś trasa jest, to potem rzeczywistość to weryfikuje i naprawdę zapotrzebowanie jest bardzo duże - zapewnia poseł PiS-u, Marcin Porzucek.

Czy duże są także szanse na realizację tego projektu? Zwiększać je zdaje się fakt, że za odbudową trasy, na którą składają się dwie linie kolejowe – nr 236 i nr 390, murem stanęli samorządowcy. Porozumienie w tej sprawie podpisało 13 podmiotów – 12 samorządowców, przez których teren wspomniana trasa biegnie oraz przedstawiciel firmy Steico.
Czternastym sygnatariuszem jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. To na tych stronach spoczywa teraz ciężar przygotowania dokumentacji niezbędnej aby przejść przez kolejny etap, który to rozstrzygnięty zostanie za kilkanaście miesięcy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group