W Lipce powstanie hala sportowa

09.11.2020   Autor: Jakub Sierakowski
221---485
„To nasza najbardziej spektakularna inwestycja” - tak wójt Lipki mówi o hali sportowej, która powstanie w gminie. Podpisano umowę na jej budowę - będzie kosztować niecałe 9 milionów złotych.
- Jeżeli chodzi o kwotę, to faktycznie jest to największe przedsięwzięcie, jakie do tej pory realizowaliśmy w naszej gminie. Z uwagi także na rozmach tej inwestycji, wielkość, pojemność - do tej pory tak spektakularnych inwestycji nie mieliśmy i też do tej pory nie udało nam się jednorazowo pozyskać aż tak dużych środków - mówi Przemysław Kurdzieko, wójt gminy Lipka. 

A mowa tutaj o 5 milionach złotych, które gminie udało się pozyskać z ministerstwa sportu. W efekcie obok szkoły podstawowej w Lipce powstanie pełnowymiarowa hala widowiskowo-sportowa z widownią na ok 300 miejsc. Zostanie do niej dobudowany także budynek, w którym będzie się mieścić siłownia oraz klub fitness. Pomiędzy halą i szkołą  powstanie łącznik, dzięki któremu uczniowie by dostać się na w-f, nie będą musieli wychodzić na zewnątrz.

Przetarg na budowę wygrała firma z Człuchowa - aby dopełnić warunków umowy z ministerstwem sportu, musi się ona zakończyć do lipca 2023 ​r.​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group