Dawid Siek zdobył złoty pas Mistrza Polski w kickboxingu

09.11.2020   Autor: Redakcja
752---190
Dawid Siek z klubu Sporty Walki Piła zdobył złoty pas i tytuł zawodowego Mistrza Polski w kickboxingu w formule low kick, w kategorii – 71 kg.

Wychowanek pilskiego klubu w miniony weekend podczas Gali Sportów Walki DFN21 – DuetFigntNight Puchar Kaszub 2020 wygrał finałową walkę z doświadczonym zawodnikiem Kamilem Mateją, który ma na koncie wiele tytułów mistrzowskich w kraju i medale Pucharu Świata.

- Gratuluję fantastycznego sukcesu. To niezwykle zdolny i pracowity zawodnik i życzę mu kolejnych zwycięstw i tytułów. Podobnie gratuluję trenerom, którzy przyczynili się do tego sukcesu - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

19-letni Dawid Siek odnosił już duże sukcesy w kategorii juniorów, w tym na Mistrzostwa Świata i Europy, ale w gronie seniorów zadebiutował zaledwie miesiąc temu, zdobywając srebrny medal na Mistrzostwach Polski K1. 
Od 2017 r. jest zawodnikiem Kadry Narodowej. Trenuje pod okiem Przemysława Drajera i Przemysława Leńca. Marzeniem utalentowanego zawodnika jest dostanie się do najlepszej organizacji zawodowej kickboxingu świata GLORY (Glory World Series).

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Klub Sporty Walki obchodził 5-letni jubileusz. Szybko zyskał popularność wśród dzieci i młodzieży, a wielu jego zawodników odnosi sukcesy w kraju i za granicą. 

opr. Starostwo Powiatowe w Pile 
fot. Sporty Walki Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group