Książka na telefon w Trzciance

07.11.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
637---
Od dzisiaj zamknięte dla czytelników będą biblioteki. Niekoniecznie jednak musi to oznaczać zamknięcie zbiorów w murach czytelni. W Trzciance książki zostaną dowiezione pod drzwi czytelnika.

– Bardzo miły widok jak wczoraj panie i panowie wychodzili i wynosili czasami po prawie nawet 10 książek. I każdy się pytał „a co my teraz zrobimy?”, „czy możemy do was zadzwonić?”. Aby uniknąć takich sytuacji, wyszliśmy z rozszerzeniem tych naszych usług - mówi Dominika Wiśniewska, dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance. 

A rozszerzone zostały o „serwowanie na wynos”, czyli książki będą trafiały do czytelników w taki sposób jak choćby pizza, czy burger z popularnej sieci restauracji. Wystarczy zadzwonić do biblioteki zamówić pożądane tytuły, a następnie udać się do biblioteki, skorzystać z dzwonka przy drzwiach i przez okno odebrać przygotowaną wcześniej paczkę. Osoby, które przebywają na kwarantannie lub izolacji, a także z innych powodów nie mogą dostać się do biblioteki, mogą skorzystać z „książki na telefon”. Ta zostanie dostarczona pod wskazany adres. Zwrot odbywać się będzie do zamontowanej przy drzwiach biblioteki wrzutni. Biblioteka w Trzciance funkcjonować będzie od poniedziałku do piątku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group