Protesty przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej także w Wałczu

23.10.2020   Autor: Redakcja
657---364
W czwartek Trybunał konstytucyjny orzekł, że przerywanie ciąży ze względu na wady płodu jest niekonstytucyjne. Zdaniem publicystów ten wyrok zmierza do wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji. 

Wieczorem na ulice miast wyszli protestujący. W Warszawie tłum najpierw skierował się w stronę ul. Nowogrodzkej pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości (to posłowie tej partii skierowali zapytanie do TK o konstytucyjność tych zapisów ustawy), a następnie ruszyli na Żoliborz. Usiłowali się dostać pod dom prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Policja spacyfikowała tłum za pomocą gazu. 

Trybunał Konstytucyjny, wydał w czwartek wyrok w sprawie ustawy, która zezwalała na usunięcie ciąży zagrażającej życiu dziecka lub w przypadku, gdy płód był nieodwracalnie uszkodzony. Uznał ją za niezgodną z polską Konstytucją. 
Przeciwko temu wyrokowi potestowali też wałczanie. Manifestacje zorganizował koordynator młodzieżówki Młoda Lewica Maciej Markowski. W zgromadzeniu wzięło udział około 25 osób. Zgromadzeni zapalili znicze, mieli też hasła wypisane na kartonach. 

fot. Młoda Lewica Wałcz  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group