"Covidowy" szpital w Czarnkowie. Decyzja na dniach

13.10.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
725---83
Szpital otrzymał decyzję wojewody wielkopolskiego, w myśl której został zobowiązany do przeorganizowania swojej pracy tak, by móc bezpiecznie przyjąć i leczyć pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą COVID-19.

Szpital został zobligowany do utworzenia 16 miejsc (14 łóżek internistycznych i 2 łóżka na intensywnej terapii). Do tego celu placówka wyznaczyła odrębną część budynku. Musiał powstać także cały system zabezpieczeń i śluz.

- Boimy się. Personel jest przestraszony, ale trafiło na nas i musimy sobie z tym poradzić. Będziemy tych pacjentów leczyć – mówi Bożena Sadowska, dyrektor czarnkowskiego szpitala. 

Formalnie placówka została - w zakresie tych dwóch oddziałów - szpitalem II stopnia, który leczy osoby mające pozytywny wynik na obecność wirusa Sars-CoV-2, których stan zdrowia wymaga hospitalizacji.
Wojewoda polecił także, aby wypisać pacjentów, którzy do wypisu się kwalifikują. Tak też zrobiono. To przygotowanie do następnego kroku. W tej chwili puste są trzy oddziały: chirurgiczny, ginekologiczny i pediatryczny. W najbliższym czasie (kwestia kilku dni) szpital spodziewa się zarządzenia o objęciu całej placówki statusem szpitala „covidowego”.

Jak wyjaśnia dyrektor Sadowska, szpital będzie świadczyć usługi we własnych zakresach, czyli będzie leczył ginekologicznie pacjentki tego leczenia wymagające, będzie leczył chirurgicznie pacjentów, którzy takiego leczenia wymagają, a są oprócz tego chorzy na COVID-19. Analogicznie będzie w przypadku każdego funkcjonującego w czarnkowskim szpitalu oddziału.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group