Filmowa jesień w kinach Helios!

07.10.2020   Autor: Redakcja
2817---232
Sieć kin Helios zaprasza na ekscytujące seanse filmowe. W najbliższy piątek premierę będzie miała najnowsza ekranizacja „Pinokia” Carlo Collodiego. To naturalnie nie wszystkie propozycje dla rodzin, w repertuarze znajdą się także: film familijny „Tarapaty 2” i kolorowa animacja „Trolle 2”. Ponadto na ekranach królują polskie produkcje: komedia „Jak zostać gwiazdą”, poruszający dramat „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” oraz „Pętla” – najnowszy film Patryka Vegi. Oczywiście nie zabraknie także wyjątkowych seansów specjalnych: Kina Kobiet, Kultury Dostępnej oraz Kina Konesera.

Nowość na ekranach Heliosa – „Pinokio” – to imponująca wizualnie, pełna przygód, mądrości i humoru najnowsza ekranizacja najpopularniejszej książki dla dzieci wszech czasów. Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Po sukcesie pierwszej części, zachwytach krytyków i publiczności oraz międzynarodowych nagrodach, przyszedł czas na kontynuację, czyli zupełnie nową przygodę – „Trolle 2”. Queen Poppy i Branch odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkane przez Trolle… W związku z tym, wspólnie z grupą przyjaciół, postanawiają wyruszyć w wielką podróż.Młodzi widzowie mogą wybrać się także na kontynuację największego hitu polskiego kina familijnego XXI wieku. „Tarapaty 2” to szalone przygody, wakacyjny klimat, wybuchy, pościgi i opowieść o prawdziwej przyjaźni! Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – piękny obraz Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą go odnaleźć i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty…

Na moc filmowych wrażeń oczywiście mogą także liczyć starsi widzowie. „Jak zostać gwiazdą” to komedia, w której główne role odgrywają: wielka szansa, spektakularne show i decyzja, która zmieni wszystko… Kontrowersyjny program telewizyjny poszukuje muzycznych talentów. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz, królowa social mediów i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak! 14 października film zostanie także zaprezentowany w cyklu Kino Kobiet – tradycyjnie na Panie czekać będzie także moc atrakcji, konkursów oraz doskonałej zabawy.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to fabularna opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za popełnienie brutalnego przestępstwa. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich trudne pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż przez 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość? Obraz Jana Holoubka uderza prosto w serce, prawdziwie porusza i zmusza do głębokiej refleksji.

„Pętla” w reżyserii Patryka Vegi przedstawia kulisy tzw. „afery podkarpackiej”. Pozorny zbieg okoliczności łączy losy policjanta i bliźniaków z Ukrainy. Dzięki informacjom uzyskanym od Żeni i Alexa oraz ich kontaktom z lokalnym półświatkiem, młody stróż prawa szybko awansuje i zostaje oficerem Centralnego Biura Śledczego. Wkrótce pod płaszczykiem działań policyjnych przejmuje kontrolę nad domem publicznym i zaczyna eliminować konkurencję.

W poniedziałek, 12 października w ramach cyklu Kino Konesera zaprezentowany zostanie dramat „Niedosyt”. Życie Hunter stwarza pozory sielanki. Kobieta ma przystojnego, kochającego i wpływowego męża. Mieszkają w pięknym domu. Hunter nie musi pracować i być idealną żoną idealnego męża. Tym bardziej że od niedawna jest w ciąży. Do idyllicznego obrazka nie pasuje tylko nieodparta chęć, jaką odczuwa. Zaczęło się od zjedzenia… szklanej kulki. Potem była pinezka, bateria i konsumowanie kolejnych przedmiotów, które nie należą do jadalnych… Nieprzewidywalna mieszanka thrillera i satyry, która stawia pytania dotyczące patriarchalnej kontroli kobiecego ciała, tożsamości, poczucia winy i przemocy.

Podczas czwartkowego seansu z cyklu Kultura Dostępna (15 października) zaprezentowana zostanie najnowsza odsłona kultowego dzieła w reżyserii Jana Komasy - „Sala samobójców. Hejter”, współczesna wersja „Romea i Julii”, będąca uniwersalną opowieścią o miłości, która przeradza się w hejt… Tomek, student prawa UW, zostaje wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich – rodziców Gabi, przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, planuje zemstę…Filmowe emocje to wyjątkowy pomysł na niezapomniany czas w gronie rodziny i przyjaciół! Szczegóły dotyczące repertuaru dostępne są na stronie: www.helios.pl. Planując wizytę w kinie i kupując bilet wcześniej, kinomani mogą wybrać najlepsze miejsca, a także zaoszczędzić więcej. Do zobaczenia na jesiennych seansach w kinach Helios!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group