Jeździł pomimo trzykrotnego zakazu. Pasażer był poszukiwany

17.09.2020   Autor: Redakcja
357---285
Policjanci zatrzymali dwóch 21-latków z Piły. Pierwszy odpowie za notoryczne łamanie zakazu prowadzenia pojazdów, drugi posiadał przy sobie narkotyki, był też poszukiwany.

W ostatni weekend funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli Opla Astrę, za kierownicą którego siedział 21-letni pilanin.

- Mundurowi rozpoznali mężczyznę, który w przeszłości był notowany m. in. za jazdę pod wpływem narkotyków. Okazało się, że młody mężczyzna ma 3 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Pomimo tego 12 września ponownie wsiadł za kierownicę. Wspólnie z nim podróżował 21-latek, który po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazał się osobą poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia kary pozbawienia wolności - relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
Policjanci w trakcie kontroli znaleźli u mężczyzny niewielką ilość marihuany oraz amfetaminy. Pilanin trafił do policyjnego aresztu, a następnie został osadzony w zakładzie karnym. 

Kierującemu za złamanie zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast drugiemu mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group